Batymetria.pl

Realizacje - Batymetria

Ob贸z batymetryczny Wigry 2016

W ramach obozu naukowego zorganizowanego w dniach 24.09.2016r. 鈥 29.09.2016r. przez student贸w Mi臋dzynarodowego Ko艂a Naukowego Geodezji Satelitarnej i Nawigacji 鈥濭eoSiN鈥 pod opiek膮 Zespo艂u Geodezji Satelitarnej i Nawigacji na UWM w Olsztynie, zosta艂 przeprowadzony sonda偶 hydroakustyczny na fragmencie jeziora Wigry, skaning laserowy wiadukt贸w w Sta艅czykach, nalot bezza艂ogowym statkiem powietrznym nad wiaduktami, skaning laserowy w ko艣ciele pw. Niepokalanego Pocz臋cia Marii Panny w Wigrach oraz pomiary georadarowe w 艣wi膮tyni.


Narew Twierdza Modlin 2016

Naukowcy i studenci z Zespo艂u Geodezji Satelitarnej i Nawigacji z Wydzia艂u Geodezji, In偶ynierii Przestrzennej i Budownictwa, UWM w Olsztynie przeprowadzi艂 pomiary batymetryczne na Rzece Narew w okolicach Twierdzy i Spichlerza Modlin wraz z zespo艂em badawczym Mi臋dzywydzia艂owego Towarzystwa Naukowego Bada艅 i Ochrony 艢wiatowego Dziedzictwa Kulturowego Humanica z Instytutu Archeologii UW.


Ob贸z batymetryczny Mamry 2015

Studenci z Mi臋dzynarodowego Ko艂a Naukowego Geodezji Satelitarnej i Nawigacji 鈥濭eoSiN鈥 pod opiek膮 naukowc贸w z Uniwersytetu Warmi艅sko-Mazurskiego w Olsztynie zako艅czyli z sukcesem ob贸z naukowy na jeziorze Mamry w Sk艂odowie (19-24.09.2015r). Podczas obozu naukowcy oraz studenci wykonywali pomiary batymetryczne jeziora Mamry. Zesp贸艂 zbiera艂 tak偶e charakterystyczne punkty POI (Points of Interest) oraz wykonywa艂 dokumentacj臋 fotograficzna oraz filmow膮 z pok艂adu drona (bezza艂ogowego statku powietrznego). Dzi臋ki pomocy firm: Leica, TPI i FARO przeprowadzono skaning laserowy portu Sk艂odowo oraz budynku mieszkalnego. Podczas nurkowania odnale藕li艣my wrak zaginionej 艂odzi, na g艂臋boko艣ci ok 6 m.


Jezioro Suskie 2012

Jezioro Suskie po艂o偶one jest na Pojezierzu I艂awskim w dorzeczu rzeki Liwy na terenie gminy Susz (powiat i艂awski). Powierzchnia jeziora wynosi 62 ha a maksymalna g艂臋boko艣膰 4.1 m (przy poziomie wody 100.00 m n.p.m. Kronsztadt'86).


Jezioro Ha艅cza 2010-2011

Jezioro Ha艅cza to najg艂臋bszy polski zbiornik 艣r贸dl膮dowy. W zale偶no艣ci od 藕r贸d艂a, podawane maksymalne g艂臋boko艣ci wahaj膮 si臋 od 107 do 112 m. Aby wyznaczy膰 aktualn膮 maksymaln膮 g艂臋boko艣膰 nasz zesp贸艂 zaplanowa艂 pomiary hydroakustyczne na tym wyj膮tkowym akwenie.


Jezioro Kamienne 2007

Jezioro Kamienne (inne nazwy to Kamienno, Kamie艅) to rynnowe jezioro o d艂ugo艣ci ok. 2800 m (p贸艂noc 鈥 po艂udnie) i maksymalnej szeroko艣ci ok. 600 m le偶膮ce na terenie Pojezierza Bytowskiego. Jezioro stanowi g贸rny zbiorniki pierwszej w Polsce elektrowni szczytowo-pompowej 鈥炁粂dowo鈥.


Jezioro 艢niardwy 2005

Najwi臋ksze jezioro w Polsce (10 115 ha bez Jeziora Seksty i Jeziora Warno艂ty). Niezwykle pi臋kne, p艂ytkie i niebezpieczne w 偶eglowaniu ze wzgl臋du na wystepowanie licznych wyp艂yce艅 i g贸rek kamiennych oraz ze wzgl臋du na mo偶liwo艣膰 nag艂ej zmiany pogody na gorsz膮. Historyczne, pierwsze tak kompleksowe i dok艂adne pomiary batymetryczne wykona艂 zesp贸艂 Katedty Geodezji Satelitarnej i Nawigacji w roku 2005.


Jezioro Warszyn 2002

Jezioro Warszyn to niewielki zbiornik 艣r贸dle艣ny (powierzchnia wynosi 36.42 ha) po艂o偶ony na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Pomiar batymetryczny zosta艂 wykonany przez nasz zesp贸艂 w lipcu 2002 roku.


Jezioro Kortowskie 1999

Jezioro o powierzchni niespe艂na stu hektar贸w (89.7 ha, Grudniewski, 1974; 94 ha, Choi艅ski, 1991), le偶膮ce na terenie miasteczka studenckiego Kortowo, Uniwersytetu Warmi艅sko -Mazurskiego w Olsztynie. Pomiar batymetryczny jeziora wykonano w dniach 13 i 17.11.1999 przez zesp贸艂 w sk艂adzie: Dariusz Popielarczyk, Rafa艂 Gregorczyk (Katedra Geodezji Satelitarnej i Nawigacji).


Bug 2024

Copyright 漏 DAP, Designed by INFEO.